Notice: Undefined offset: 1 in /home/webkcdj270415/app/system/libraries/helpers/CHttp.php on line 108

Drošības policija organizē Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas galda mācības

2018. gada 6. decembrī DP organizēja Nacionālā pretterorisma plāna (turpmāk – NPP) ieviešanas galda mācības “Sarkanais kods 2018”. Mācības organizētas nolūkā apzināt nacionālā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību ieviest preventīvos pasākumus gadījumā, ja valstī, konkrētā reģionā, tautsaimniecības sektorā vai konkrētā objektā tiek ieviests paaugstināts, augsts vai īpaši augsta terorisma draudu līmenis un izsludināts NPP.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2018. gada 17. oktobrī DP ir uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar pret Latvijas Republiku vērstām darbībām, kuras, iespējams, veiktas nolūkā palīdzēt ārvalstij vērsties pret Latvijas Republikas drošību. Kriminālprocess uzsākts pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, kas iekļautas Krimināllikuma 80. panta otrajā daļā (par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā, ja to izdarījusi organizēta grupa) un 81.1 pantā (par darbību nolūkā palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību).

Drošības policija organizē semināru par terorisma riska objektu drošību

Šī gada 9. oktobrī Rīgā, Drošības policija (turpmāk – DP) organizēja informatīvo semināru par terorisma riska objektu drošības pilnveidošanu. Seminārs norisinājās divās daļās, no kurām viena tika veltīta cilvēku masveida pulcēšanās vietu drošībai, savukārt otra – kritiskās infrastruktūras objektu drošībai.

Par 13. Saeimas vēlēšanām

DP ir apkopojusi dienesta rīcībā esošo informāciju saistībā ar 13. Saeimas vēlēšanu norisi. Informācija apkopota par laika posmu pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā. Kopumā DP saņēma 84 tā dēvētos signālus par iespējamiem ar vēlēšanu norisi saistītiem pārkāpumiem un prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu. Tāpat esam saņēmuši vienu iesniegumu par iespējamu ar vēlēšanu norisi saistītu pārkāpumu. Līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts.

13. Saeimas vēlēšanas

Satversmē un citos normatīvajos aktos noteikto vēlēšanu norises principu ievērošanas nodrošināšana ir viena no DP darba prioritātēm. Izvērtējot iepriekšējo vēlēšanu pieredzi, dienests jau šobrīd ir uzsācis darbu intensīvā režīmā ar mērķi savlaicīgi identificēt un novērst iespējamos riska faktorus brīvu un demokrātisku vēlēšanu norisei.

Par kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 6. augustā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu personu par tādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 78. panta otrajā daļā (par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu), 80. panta pirmajā daļā (par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā) un 81.1 pantā (par darbību nolūkā palīdzēt ārvalstij vai ārvalsts organizācijai vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu, valsts iekārtu vai valsts drošību).

Par kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 22. maijā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Republikas pilsoni par to normatīvo aktu tīšu pārkāpšanu, kuri regulē Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes, Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju darbību Latvijā. Kriminālatbildība par šādām darbībām paredzēta Krimināllikuma 84. panta pirmajā daļā.

Rīgā, Lucavsalā noslēgušās pretterorisma mācības

DP organizētās pretterorisma mācības “Pūlis 2018”, kas sākās š.g. 31. maija rītā un norisinājās Lucavsalas teritorijā, kā arī citviet Rīgas pilsētā, 31. maija pēcpusdienā ir veiksmīgi noslēgušās.

DP organizē ikgadējās pretterorisma mācības

Ceturtdien, 31. maijā, Rīgā notiks DP organizētas ikgadējās pretterorisma mācības. Šā gada mācību mērķis ir pārbaudīt pretterorisma pasākumos iesaistīto valsts institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristiska rakstura incidents cilvēku masveida pulcēšanās vietā.

Par Kriminālprocesa nodošanu kriminālvajāšanas uzsākšanai

2018. gada 7. maijā DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Republikas nepilsoni par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā (apvienībā), kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos. Kriminālatbildība par šādām darbībām attiecīgi paredzēta Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 89.1 panta pirmajā daļā un 77.1 pantā.

Par personas aizturēšanu

Šodien, 2018. gada 8. maijā, DP ir aizturējusi vienu personu DP lietvedībā esoša kriminālprocesa ietvaros. Minētais kriminālprocess DP tika uzsākts 2018. gada 18. aprīlī pēc noziedzīgu nodarījumu pazīmēm, par kuriem kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma desmitajā nodaļā "Par noziegumiem pret valsti", kā arī citu noziedzīgu nodarījumu pazīmēm.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2018. gada 18. aprīlī Drošības policijā (DP) ir uzsākts kriminālprocess, pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, kas liecina par iespējamām prettiesiskām darbībām šā gada 31. martā notikuša publiska pasākuma – tā dēvētās “Vislatvijas vecāku sapulces” – laikā, kura deklarētais mērķis bija vērsties pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs. Minētais pasākums norisinājās viesnīcā "Radisson SAS Latvija" un to faktiski organizēja partija “Latvijas Krievu savienība”.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

Šodien, 2018. gada 20. aprīlī, Drošības policija ir aizturējusi vienu personu par iespējamām pret Latvijas Republiku vērstām darbībām. Persona aizturēta Drošības policijas lietvedībā esoša kriminālprocesa ietvaros, kas uzsākts 2018. gada 4. aprīlī par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā. Kriminālatbildība par šādām darbībām ir paredzēta Krimināllikuma 80. panta pirmajā daļā.

Drošības policija publicē pārskatu par dienesta darbību 2017. gadā

Drošības policija (DP) ir sagatavojusi publisko pārskatu par dienesta darbību 2017. gadā. Šā pārskata mērķis ir informēt par dienesta paveikto pagājušajā gadā, kā arī sniegt DP vērtējumu par aktuālākajiem un svarīgākajiem procesiem, kas ietekmēja mūsu valsts nacionālās drošības intereses.

Informācija par kriminālprocesu saistībā ar spiegošanu

2018.gada 26.februārī DP rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas Republikas pilsoni saskaņā ar Krimināllikuma 85.panta pirmo daļu (par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību) un 233.panta otro daļu (par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas).

Papildus informācija par kriminālprocesu saistībā ar spiegošanu

DP turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kas uzsākts 2017.gada decembrī saskaņā ar Krimināllikuma 85.panta pirmo daļu (par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību).

Par personas aizturēšanu saistībā ar spiegošanu

2017.gada 19.decembrī DP uzsāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 85.panta pirmo daļu (par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību). Kriminālprocesa ietvaros 2017.gada 19.decembrī DP veica aizturēšanu un kratīšanas vairākos objektos.

Par pārbaudi

Par šodienas izdevumā “Ir” minēto situāciju DP informāciju no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņēma 2017. gada 23. novembrī.

Drošības policija organizē Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas mācības

Šā gada 20.decembrī DP organizēja Nacionālā pretterorisma plāna (turpmāk – NPP) ieviešanas galda mācības “Sarkanais kods 2017”. Mācības organizētas nolūkā apzināt nacionālā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību ieviest preventīvos pasākumus paaugstināta, augsta vai īpaši augsta terorisma draudu līmeņa izsludināšanas un NPP ieviešanas gadījumā.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

2017. gada 17. novembrī Drošības policija aizturēja vienu personu, kura tiek turēta aizdomās par mēģinājumu iesaistīties tādā noziedzīgā organizācijā (apvienībā), kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, kā arī par mēģinājumu prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos. Kriminālatbildība par šādām darbībām attiecīgi paredzēta Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā, 89.1 panta pirmajā daļā un 77.1 pantā.

Regarding the Initiation of Criminal Proceedings

On November 17, 2017 DP detained a person, suspect for an attempt to engage in an establishment of such a criminal organisation (association) which consists of at least five persons, for the purpose of committing especially serious crimes against state and to unlawfully participate in an armed conflict taking place in Eastern Ukraine. Criminal liability for such activities is laid down in Section 15 Paragraph 4, Section 89.1 Paragraph 1 and Section 77 Paragraph 1 of the Criminal Law. Based on the evidence obtained in the course of the criminal proceedings, on November 19, 2017 the detained person was recognized as a suspect. Currently the imposed security measure for the suspect is arrest. Taking into consideration the interests of the investigation, DP refrains from detailed comments about the criminal proceedings. At the same time it has to be noted that the suspect had previously come to the attention of DP, that is, DP had previously proposed to initiate prosecution pursuant to the elements of a criminal offence laid down in Section 77.1 of the Criminal law (Unlawful Participation in an Armed Conflict). Notwithstanding the above, according to the information available to DP, the person has repeatedly attempted to participate in an armed conflict in a foreign state. No person shall be considered guilty until the guilt of such person has been determined in accordance with the procedures laid down in respective law. Information was prepared by DP.

Par uzbrukumu Šveicē

Pamatojoties uz atklātībā nonākušo informāciju par Latvijas valsts piederīgā aizturēšanu Šveicē par vardarbīga uzbrukuma organizēšanu, Drošības policija ir sazinājusies ar Šveices partneru dienestu.

Tirdzniecības centrā “Mols” notiks pretterorisma mācības “Hermejs 2017”

No ceturtdienas, 21. septembra vakara līdz 22. septembra rītam tirdzniecības centra “Mols” ēkā Rīgā notiks pretterorisma mācības “Hermejs 2017”. Mācību mērķis ir pārbaudīt pretterorisma pasākumos iesaistīto valsts institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristu uzbrukums cilvēku masveida pulcēšanās objektam.

Drošības policijas veiktie pasākumi saistībā ar "Zapad-2017"

Drošības policija (DP) informē, ka saistībā ar Krievijā un Baltkrievijā notiekošajām militārajām mācībām “Zapad-2017” valsts institūcijas, tajā skaitā DP, tām pievērš pastiprinātu uzmanību. Atgādinām, ka militāro mācību “Zapad-2017” aktīvā fāze norisināsies no š.g. 14.-20. septembrim. Tomēr DP vērtējumā tā uzskatāma par kulmināciju plašākam civilimilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kuri tika veikti visa šā gada garumā, it īpaši septembra mēnesī.

Par kriminālprocesa uzsākšanu

Kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 94.panta (par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu), Drošības policija divām personām ir piemērojusi procesuālo statusu – aizdomās turētais.

Par 2017. gada pašvaldību vēlēšanām

Par Drošības policijas darbībām saistībā ar 2017. gada 3. jūnija Latvijas Republikas pilsētas domes un novada domes (pašvaldību) vēlēšanām

Par divu kriminālprocesu uzsākšanu

Pamatojoties uz Drošības policijas (DP) rīcībā esošo informāciju, kas liecina par Krimināllikuma 90. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma (par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus) pazīmēm, DP ir uzsākusi divus kriminālprocesus. Minētie kriminālprocesi ir uzsākti par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar 2017. gada 3. jūnija Latvijas Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanām. Ņemot vērā, ka kriminālprocesu ietvaros notiek izmeklēšana, DP patlaban nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanu gaitu.

Pašvaldību vēlēšanas

Republikas pilsētas domes un novada domes (pašvaldību) priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā, 3. jūnijā Drošības policija (DP), līdzīgi kā iepriekš notikušo vēlēšanu laikā un pirms tām, strādās pastiprinātā režīmā, lai atbilstoši kompetencei nodrošinātu Satversmē un citos normatīvajos aktos noteikto vēlēšanu norises principu ievērošanu.

Par uzbrukumu Mančesterā

Drošības policija seko līdz notikumu attīstībai saistībā ar iespējamo terora aktu Mančesterā, Lielbritānijā.

Drošības policija uzsāk reģionālo semināru ciklu par aktualitātēm terorisma jomā

Šā gada 28. aprīlī Drošības policija (turpmāk – DP) piedalījās Vidzemes reģiona pilsētu un novadu pašvaldībām, kā arī cilvēku masveida pulcēšanās objektu pārstāvjiem organizētajā seminārā un sniedza prezentācijas par aktualitātēm pretterorisma jomā Eiropā un Latvijā. Atsevišķs seminārs tika organizēts arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes, kā arī Cēsu un Valmieras pašvaldību policijas amatpersonām.

Par uzbrukumu Stokholmā

Saistībā ar šodien, 2017.gada 7.aprīlī, Stokholmā, Zviedrijā notikušo uzbrukumu, kas, visticamāk, ir vērtējams kā terora akts, Drošības policija (DP) seko līdz notikumu attīstībai un uztur kontaktus ar ārvalstu partneru dienestiem.

Drošības policija organizē Nacionālā pretterorisma plāna ieviešanas mācības

Otrdien, 20. decembrī, Drošības policija (turpmāk – DP) organizēja Nacionālā pretterorisma plāna (turpmāk – NPP) ieviešanas galda mācības “Sarkanais kods 2016”. Mācības organizētas nolūkā apzināt nacionālā pretterorisma sistēmā iesaistīto institūciju gatavību ieviest preventīvos pasākumus paaugstināta, augsta vai īpaši augsta terorisma draudu līmeņa izsludināšanas un NPP ieviešanas gadījumā.

Par uzbrukumu Berlīnē

Saistībā ar uzbrukumu Berlīnē, Vācijā Drošības policija strādā pastiprinātā režīmā. Drošības policijas rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par tiešiem terorisma draudiem Latvijai, tāpēc patlaban nav plānots paaugstināt terorisma draudu līmeni mūsu valstī

Drošības policija organizē informatīvo semināru apsardzes firmām

2016. gada 4. novembrī Drošības policija (DP) organizēja informatīvo semināru lielāko apsardzes firmu pārstāvjiem, kuru darbs saistīts ar drošības pasākumu plānošanu un īstenošanu cilvēku masveida pulcēšanās vietās – tirdzniecības centros, sporta centros, stadionos u.c.

“16+1” valstu biznesa foruma laikā Rīgā ierobežos satiksmi

Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas Tautas Republikas valdību vadītāju sanāksme (“16+1”samits) Rīgā pulcēs 17 valstu vadītājus un 750 augsta līmeņa valsts un uzņēmējdarbības pārstāvjus. Saistībā ar “16+1” samita norisi no 3. līdz 6. novembrim Rīgā tiks noteiktas izmaiņas satiksmes organizācijā.

Starptautiskajā lidostā “Rīga” notiks pretterorisma mācības “Ikars 2016”

No ceturtdienas, 8. septembra vakara līdz 9. septembra rītam Starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā notiks plaša mēroga pretterorisma mācības “Ikars 2016”. Mācību mērķis ir pārbaudīt pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristu uzbrukums civilās aviācijas objektam.

Apstiprina Nacionālo pretterorisma plānu

Šodien, 30. augustā Ministru kabineta (turpmāk – MK) sēdē tika apstiprināts Drošības policijas izstrādātais Nacionālais pretterorisma plāns (turpmāk – NPP).

Skatīt visus

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss: 67273373
E-pasts: